تبلیغات
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا - مصاحبه با نفر اول المپیاد کامپیوتر و رتبه 2 مهندسی نرم افزار در آزمون کارشناسی ارشد 86
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا

 هر روز درس می خواندم حتی برای 10 دقیقه

 1386/04/30

مصاحبه شونده  :  محمدحسین غفاری
خلاصه  :  مصاحبه با نفر اول المپیاد کامپیوتر و رتبه 2 مهندسی نرم افزار در آزمون کارشناسی ارشد 86

 هر روز درس می خواندم حتی برای 10 دقیقه

 

مصاحبه با نفر اول المپیاد کامپیوتر و رتبه 2 مهندسی نرم افزار

 

 

با سلام، لطفاً خود را معرفی کنید.

من محمد حسین غفاری، دانشجوی رشته کامپیوتر، دانشگاه  آزاد تهران مرکز می باشم . معدلم  برای کنکور ارشد 15.44 بود و رتبه 2 آزمون کارشناسی ارشد در رشته کامپیوتر، گرایش نرم افزار را کسب نمودم.

 

از رشته خود راضی هستید؟

من از دبیرستان علامه حلی وارد دانشگاه آزاد شدم. تصمیم داشتم که برای ارشد تغییر رشته دهم و رشته روانشناسی که مورد علاقه ام بود بخوانم. بالاخره در عید سال 85 بود که مصمم شدم که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنم و پس از بررسی و پرس وجو از اساتیدم رشته کامپیوتر را انتخاب نمودم.

 

رتبه شما در المپیاد چند شد؟

 من در المپیاد رتبه 1 را کسب نمودم. اینکه در المپیاد رتبه ام 1 شد و در رشته نرم افزار2 ، فکر می کنم به خاطر معدلم بود. چون درصدهایم در مقایسه با رتبه اول کنکور چندان فرقی نداشت. یک درس را من بالاتر زده بودم و درصد ریاضی ایشان از من بالاتر بود.

 

  از چه زمانی درس خواندن برای آزمون ارشد را آغاز نمودید؟

از تابستان 85 شروع کردم. هر روز درس می خواندم. در واقع روزی نبود که درس نخوانده باشم  حتی برای 10 دقیقه، شبهایی پیش می آمد که بسیار خسته بودم ولی خودم را وادار می کردم که هر جور شده 10 دقیقه را درس بخوانم. درکل می توانم بگویم در تابستان بیشتر از 2-1 ساعت در روز درس نمی خواندم.

کم کم درس خواندنم را بیشتر کردم به گونه ای که در پائیز بیشتر از تابستان درس می­خواندم. مثلاً روزی 4-3 درس می خواندم. در طول ترم درسها را به خوبی خوانده بودم و نگرانی بابت امتحاناتم نداشتم. در زمستان بعد از امتحانات ترم، تا دم کنکور اصلاً دانشگاه نمی رفتم معمولاً برای شرکت در کلاسهای مؤسسه نصیر از منزل خارج می شدم. در 1.5 ماه باقیمانده تا کنکور روزی 7-6 ساعت در روز درس می خواندم و نگذاشتم که این رویه متوقف شود.

 

در کلاسهای کدام دروس شرکت می کردید؟

معماری، ساختمان داده، نظریه زبانها، طراحی الگوریتمها و سیستم عامل.

 

در آزمونها چه طور؟

در 2 آزمون شرکت کردم. در یکی از آزمونهای طبقه بندی (آزمون چهارم 100%) و یکی از آزمونهای جامع (آزمون نهایی).

 

از نحوه مطالعه تان بگویید؟

من سعی می کردم درسها را از روی کتابهای منبع مطالعه کنم. به عنوان مثال؛ برای درس سیستم عامل یک کتاب را به عنوان منبع انتخاب کرده بودم و پس از مطالعه فصلهای مختلف این كتاب، مطالب آنرا با کتابهای دیگر مقایسه می کردم. بعضی از مطالب که یکسان بود ولی مطالبی هم وجود داشت که در یک کتاب بود و در کتاب دیگر وجود نداشت. سعی می كردم یك سوم تستهای كتابها را حل كنم. مسائل کتابها را به صورت تشریحی حل می کردم نه به صورت تستی. برای تست از کتابهایی که در مؤسسه شما  تهیه کرده بودم استفاده نمودم. در 4-3 هفته باقیمانده تا کنکور، تستهای 5 سال گذشته را می زدم.

 

چه منابعی را به داوطلبان رشته کامپیوتر پیشنهاد می کنید؟

گسسته: گریمالدی؛ یک کتاب دو جلدی هست که خوب نیست. یک کتاب چهار جلدی دارد (مؤسسه انتشارات فاطمی) و کتاب Rosen (ترجمه نشده)که من از انتشارات شریف دریافت کردم.

ساختمان داده ها: Data Structures in C++ (Sahni,Horowitz)

مدار منطقی: نلسون (ترجمه شده)

نظریه زبانها و ماشینها: دو کتاب فارسی مربوط به صراف زاده هست که خوب نیست. Peter Linz (ساده)که از انتشارات شریف تهیه کردم و Sipser , Hopcroft- Ulman(پیشرفته)

معماری كامپیوتر: برای کسانی که می خواهند مطلب را یاد بگیرند کتابPaterson  کتاب خوبی است،کتاب Stallings هم خوب است ولی ترجمه نشده است. برای تست كتاب آقای یوسفی (پوران پژوهش) کتاب مفیدی است. کتاب ترجمه شده مانو هست که کامل نیست.

سیستم عامل: Stallings (ترجمه دكتر پدرام) ، Tanenbam (ترجمه دكتر حقیقت) ، Silbershutz (زبان اصلی) ترجمه شده هست ولی خوب نیست.

محاسبات عددی: بوردن؛ ترجمه دكتر علی اكبر عالم زاده

پایگاه داده ها: C.J.Date ترجمه شده این کتاب هست ولی خیلی ناقص است. آقای Date پایه گذار این درس است که کتابش هم مرجع است ، کتاب آقای روحانی رانكوهی هم کتاب خوبی است اگر از اول تا آخر خوانده شود بسیار زیاد است.

كامپایلر: كتاب ای هو هست ولی نخوانند بهتر است. سعی كنند برای این درس سركلاس یكی از اساتید حاضر شوند. مثل دكتر یوسفی و دكتر قاسم خانی که استاد دانشگاه شریف هستند.

زبانهای برنامه سازی: كتابی بود كه از انتشارات نصیر تهیه كردم ولی نمی دانم مربوط به كجا می شد. روی آن نوشته بود سنجش... . کتاب آقای جعفرنژاد قمی هست که ترجمه خوبی ندارد.

طراحی الگوریتم: Introduction to algorithms (معروف به CLRS که ابتدای نام چهار نویسنده آن است) این کتاب قطور است و جلد سبز و سفید دارد.

 

با استفاده از تجربه کنکورخود و توصیه به داوطلبان، کلام آخرتان را بگویید؟

درسهای ضریب 4 را خوب بخوانند چون خیلی تأثیر گذار است.40% نمره تراز از این دروس است.

ریاضی گسسته پایه همه دروس است روی این درس حسابی کار کنند تا وقتی که به دروسی مثل کامپایلر و سیستم عامل می رسند بتوانند مسائل آنها را به راحتی حل کنند.
طبقه بندی: منابع کارشناسی ارشد،  کنکور منابع و سرفصل و سولات ،  عمومی، 
برچسب ها: نفر اول المپیاد کامپیوتر و رتبه 2 مهندسی نرم افزار در آزمون کارشناسی ارشد،
دنبالک ها: منابع كنكور كارشناسی ارشد كامپیوتر (همه گرایش ها)،
ارسال توسط مدیریت سایت بانك فارسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
موضوع مورد علاقه ؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس