تبلیغات
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا - مصاحبه با رتبه برتر رشته نرم افزار آزمون کارشناسی ارشد
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 23 آبان 1389
مصاحبه با رتبه برتر رشته نرم افزار آزمون کارشناسی ارشد

 1385/12/15

خلاصه  :  می شود با تمام دغدغه ها هم در كنكور موفق بود.
خودتان را معرفی كنید. زهرا میرمحمدی ، متولد 1352 ، متاهل و ساكن تهران هستم. رتبه 15 رشته مهندسی نرم افزار كامپیوتر را در كنكور 84 كسب كردم.

از اول وضع درسیتان چه طور بود؟ اصولاً بچه درسخوانی بودم و در مدرسه شاهد درس می خواندم. در سال 70 با رتبه 27 در دانشگاه شهید بهشتی در رشته مهندسی سخت افزار پذیرفته شدم ، اوایل كارشناسی درسم خوب بود، اما اواخرش كه مقارن با ازدواجم بود، افت پیدا كردم. سال 75 فارغ التحصیل شدم و ازدواج كردم و به علت مشغله های زندگی، نتوانستم درسم را بعد از كارشناسی ادامه بدهم.

چه زمانی تصمیم گرفتید ادامه تحصیل بدهید؟ طی این سال ها علاقه داشتم ادامه بدهم اما چون از سال76درگیر بچه‌هایم شدم (الان یك دختر 9 ساله و یك پسر5 ساله دارم) نتوانستم، احساس می كردم من كه دوران كارشناسی خیلی درس‌خوان بودم و رشته ای نه چندان آسان را خوانده ام، اما این چند سالی كه فاصله افتاده است، خیلی ضرر كرده ام و همیشه ناراحت بودم كه نتوانسته ام برای خودم یا جامعه ام كار مفیدی انجام دهم. حتی سال گذشته كتاب ها را تهیه كردم و تصمیم گرفتم در خانه درس بخوانم، اما چون فاصله زیادی افتاده بود و برنامه مشخصی نداشتم اصلاً موفق نشدم. بعد از آن تصمیم گرفتم در كلاس كنكور شركت كنم. با مقایسه قبولی‌های موسسه نصیر با موسسات دیگر و با توجه به اینكه محل تشكیل كلاس ها به منزلمان هم نزدیك بود، در كلاس های نصیر ثبت نام كردم.

به كار كردن در بیرون از منزل، هم فكر می كنید؟ بله، البته هیچ وقت كار نكرده ام ولی علاقه شدیدی به تدریس دارم. اما چون حوصله سروكله زدن با بچه های كم سن و سال را ندارم (با خنده)، دوست دارم استاد دانشگاه شوم.

چه منابعی را مطالعه می كردید؟ چون فرصت زیادی نداشتم فقط كتابهای معرفی شده توسط اساتید نصیر را مطالعه كردم.

چه اساتیدی در این كلاسها بیشتر كمكتان كردند؟ درس طراحی الگوریتم را با استاد حاج سید جوادی داشتم كه جزوه و نحوه درس دادن ایشان خیلی كمكم كردند و به جرات می توانم بگویم قبولی ام را مدیون ایشان هستم.

از چه ماهی شروع كردید؟ ساعات مطالعه تان به چه صورت بود؟ من از مهرماه كه ترم پاییز شروع می شد، فقط به كلاس می رفتم و چون ماه رمضان هم بود، وقت بیشتری نمی توانستم بگذارم، كلاس‌ها كه تمام شد، تقریباً هرروز 6الی 7 ساعتی كه دخترم در مدرسه بود تماماً درس می خواندم، بقیه روز هم اگر وقتی پیش می آمد، درس می خواندم، هفته آخر هم كه بچه‌هایم را در منزل مادر و پدرم گذاشته بودم و تقریباً تا روزی 10 ساعت می خواندم. من با خودم تصمیم گرفته بودم كه حداقل دو دور تمام درسها را بخوانم یك بار در طول كلاس‌‌ها و یك بار هم بعد از آن خودم خواندم.

وقتی می دیدید اكثر داوطلبان كم سن و سال‌تر از شما و طبیعتاً كم مشغله تر از شما هستند و فرصت زیادی برای درس خواندن دارند، مایوس نمی شدید؟ اگرچه با خودم می گفتم كاش من هم زودتر شروع كرده بودم، اما چون ما وقت محدودی برای درس خواندن داریم، سعی می‌كنیم از همان هم بهترین استفاده را ببریم. مثلاً من برای دو فرزندم CD های بازی كامپیوتری زیادی خریده بودم كه چند ساعتی را بتوانم درس بخوانم و در همان 3الی 4 ساعتی كه پیش می آمد سعی می كردم فقط ذهنم را به درس بدهم و آن را تلف نكنم.‌

زمان هایی بود كه به قول معروف احساس كنید كم آورده‌اید؟ نه، خوشبختانه چون خیلی با علاقه درس می خواندم. اما هفته های آخر مثل همه استرس داشتم اما با تشویق‌ها ی همسرم دلگرم می شدم.

همسرتان هم تحصیلات دانشگاهی دارند؟ بله، كارشناسی ارشد سازه دارند. سال آخر بودند كه ما ازدواج كردیم.

فكر می كردید چه رتبه ای كسب كنید؟ اول كه شروع كرده بودم، با توجه به اینكه كنكور سال گذشته را بد داده بودم، امیدی نداشتم، اما رفته رفته كه تست‌های سال گذشته را می‌زدم امیدوار شدم كه موفق می شوم. بعد از كنكور فكر می‌كردم رتبه‌ام بهتر از این بشود.

روز كنكور چه طور بود؟ خیلی خوب بود. خیلی با آرامش كنكور را دادم، برای نرم افزار تا آخرین سوال را فرصت كردم جواب بدهم ، برای IT حتی وقت اضافه هم آوردم ، اما مجاز نشدم، چون هوش مصنوعی را به جزوات كارشناسی ام اكتفا كرده بودم و خودم خوانده‌ بودم، تست‌ها غلط زیادی داشتم و نمره منفی‌ها كار را خراب كرده بود و من برای IT مجاز نشدم.

با توجه به رتبه تان، حتماً انگیزه قویی داشتید كه توانسته اید با وجود داشتن همسر و فرزند این را كسب كنید. بله، چون خیلی علاقه به ادامه‌ی تحصیل داشتم، تمام سختی‌ها را تحمل می كردم.

چه كسانی در راه رسیدن به این هدف كمكتان كردند؟ همسرم و والدینم هم مشوقم بودند كه ادامه تحصیل بدهم و هم نهایت همكاری را با من می كردم. مادرم از بچه هایم نگهداری می كردند، پدرم علی رغم مشكلات خود برایم ماشینی تهیه كرده بود كه با آن بتوانم راحت تر به بچه ها و كلاسهایم برسم. همسرم هم با دلگرم كردن من خیلی شرایط را برای درس خواندنم مهیا كردند.

از خاطرات خود برایمان بگویید. خاطره خاصی به ذهنم نمی رسد اما در طی چند سالی كه ازدواج كرده ام سال گذشته اولین سالی بود كه ماه رمضان ، موقع افطار با خانواده ام نبودم و در كلاس بودم. یا بعضی از روزها همسرم با بچه هایم دنبالم می آمدند.

قبولی تان چه تاثیری بر روی خودتان و خانواده تان داشت؟ روحیه خودم خیلی بهتر شده و با انرژی بیشتری به بچه‌هایم رسیدگی می‌كنم. حتی وقتی درس می خواندم احساس می‌كردم كار مفیدی برای خودم انجام می دهم و همان وقت كوتاهی هم كه برای بچه‌هایم می‌گذاشتم با روحیه بودم. فكر می كنم بعد از خبر دختر دارشدنم - با توجه به اینكه خواهر هم ندارم- این شیرین ترین خاطره زندگی‌ ام بود. وقتی به پدرم اطلاع دادم كه مجاز شده‌ام، خیلی خوشحال شد با خوشحالی او تمام خستگی‌ام از بین رفت. برادرم و همسرش هم كه مدرك كارشناسی دارند، با توجه به اینكه هنوز ازدواج نكرده اند و بچه ندارند و نسبت به من شرایط بهتری برای درس خواندن دارند، خیلی علاقه مند شده اند كه ادامه تحصیل بدهند.


اگر بخواهید به فرزندتان یا هر شخص دیگر توصیه كنید چه می‌گویید؟ به دخترم كه توصیه می كنم قبل از ازدواج درسش را بخواند و به كسانی كه مثل خودم هستند می گویم اگر واقعاً چیزی را بخواهید می توانید با تلاش كردن آن را به دست بیاورید و اینكه "وقت ندارم" ، " دیر شده" و " فاصله زیادی افتاده است" واقعاً بهانه است. درست است كه از خوابم و زمانی كه برای خانواده ام می‌گذاشتم كم كردم اما با همراهی اطرافیانم بالاخره توانستم نتیجه بگیرم.

فكر نمی كنید حالا باید خیلی بیشتر تلاش كنید؟ مطمئناً تلاشم را باید بیشتر كنم، اما چون این طوری احساس می كنم مفیدترهستم، به همین خاطر تلاشم را می كنم كه به همه كارهایم برسم.طبقه بندی: منابع کارشناسی ارشد،  کنکور منابع و سرفصل و سولات ،  عمومی، 
برچسب ها: مصاحبه با رتبه برتر گرایش سخت افزار در آزمون کارشناسی ارشد، آزمون کارشناسی ارشد، مصاحبه با رتبه برتر گرایش سخت افزار در کنکورکارشناسی ارشد، مصاحبه با رتبه برتر رشته نرم افزار آزمون کارشناسی ارشد،
دنبالک ها: منابع كنكور كارشناسی ارشد كامپیوتر (همه گرایش ها)،
ارسال توسط مدیریت سایت بانك فارسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
موضوع مورد علاقه ؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس