تبلیغات
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا - مصاحبه با رتبه برتر گرایش سخت افزار در آزمون کارشناسی ارشد
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا

1385/12/15
مصاحبه شونده  :  وحید اسماعیل زاده
خلاصه  :  شاید یک روز اصلا مطالعه ای نداشتم و روزی دیگر 10 ساعت مطالعه.
● با سلام لطفا در ابتدا از خودتان برای ما بگویید.
وحید اسماعیل زاده – متولد سال 1362-شهرستان خوی
تا دوم دبیرستان در شهرستان خوی سکونت داشتیم که دو سال اول دبیرستان را در دبیرستان نمونه دولتی شهید مدرس مشغول تحصیل کردم و سال سوم و پیش دانشگاهی را در دبیرستان نمونه دولتی رشد منطقه 16 تهران سپری کردم.
در سال 1380 وارد دانشگاه علم وصنعت ایران شدم .رشته تحصیلی ام مهندسی کامپیوتر می باشد.در خانواده ای معمولی که تحصیلات یک امر واجب در آن به حساب می آید بزرگ شدم .
● معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ؟
جواب :
معدل دیپلم :.05/ 19
معدل پیش دانشگاهی :13/ 19
● در مدرسه هم شاگرد اول بودید؟
تا آخر دوره راهنمایی همیشه شاگرد اول بودم و سال اول و دوم دبیرستان نیز معمولا جزو سه نفر اول کلاس بوده ام ولی سال سوم و پیش دانشگاهی با توجه به اینکه به تهران منتقل شدیم و فضا برایم کاملا عوض شده بود افت تحصیلی داشتم که به مرور تا کنکور سیر صعودی داشتم.

● وضعیت تحصیلی تان در دانشگاه چگونه بود؟
با توجه به پیش فرض ضعیفی که از دانشگاه داشتم (اینکه دیگه راحت میشیم و درس خوندن خیلی راحت تره)ترم 1 و 2 معدلهای خوبی نیاوردم ولی بعد از ترم 3 سیر صعودی خوبی داشتم البته ناگفته نماند در علم وصنعت خیلی بد نمره میدهند.
● در دانشگاه فعالیت های غیر درسی هم داشتید؟
مدرس خوشنویسی در کلاسهای خوشنویسی دانشگاه بودم.

● آیا به درس خاصی علاقه مند بودید؟
در دروس دانشگاهی علاقه زیادی به درسهای سخت افزاری (خصوصا الکترونیک دیجیتال و VLSI)ودرس ریاضی مهندسی و همچنین درس نظریه زبانها و ماشینها را خیلی دوست دارم.

● آیا به كاری نیز مشغول هستید ؟ چه ارتباطی بین این رشته و شغلتان وجود دارد؟
در شرکتی خصوصی کار میکنم که کارم اشتراک خیلی زیادی با رشته تحصیلی ام دارد.(خصوصا با درسهایی که هم اکنون در دوره کارشناسی ارشد گرفته ام اشتراک فراوانی دارد که در درک و فهم بهتر درسها کمک بسیار زیادی به من می کند.)
● در مورد مطالعات خود برای کنکور توضیح دهید.
زمان بندی دقیقی نداشتم شاید یک روز اصلا مطالعه ای نداشتم و روزی دیگر 10 ساعت مطالعه.
البته ناگفته نماند که ماههای دی و بهمن را خیلی فشرده تر و با استراحت کمتر مطالعه می کردم.
برای دروس ریاضی بیشتر تست زدم.
برای دروس ضریب 4 ابتدا منابع اصلی و کتاب های کنکوری را مطالعه کردم.(البته تست در کنار مطالعه همیشه بوده است.)
●آیا از روزهای مطالعات کنکوری خود لذت می بردید؟
بین همه مطالعه هایی که می کنم مطالعه برای کنکور را خیلی دوست دارم و بیشترین لذت را از آن می برم.
●از کارنامه تان بگویید؟
زبان:33/1%
ریاضی :61%
دروس مشترک ضریب 4 : 60%
دروس تخصصی سخت افزار : 30%
دروس تخصصی نرم افزار : 0%
دروس تخصصی هوش مصنوعی : 65%
رتبه سخت افزار : 24
رتبه هوش مصنوعی :15
رتبه نرم افزار :227
● چگونه انتخاب رشته كردید؟
جواب :
با توجه به اینکه من برای گرایش سخت افزار مطالعه کرده بودم و با توجه به رتبه ام مطمئن بودم که دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته می شوم رشته سخت افزار دانشگاه های شریف ، تهران و امیر کبیر را به ترتیب انتخاب کردم.
● بعد از كنكور فکر می کردید چه رتبه ای کسب می کنید؟
من انتظار داشتم که در گرایش هوش مصنوعی جزو 3 نفر اول باشم غافل از اینکه در صد زبان را حساب نکرده بودم.(زبان هر چند ضریب یک می باشد ولی درصد خیلی پایین آن تاثیر زیادی در رتبه دارد.)
● موفقیت را چگونه تعریف می کنید؟
داشتن هدف از زندگی و تلاش برای رسیدن به آن با اراده ای قوی و اعتماد به نفس بالا.
● عامل اصلی رتبه کسب شده را چه می دانید؟
اراده قوی و مطالعه مستمر.
● نقش خانواده شما در این قضیه چگونه بود؟
خانواده نقش بسزایی در موفقیت بنده در تمام مراحل زندگی ام دارد و در زمینه علمی نیز همین که فضای خانواده فضایی علمی باشد کمک شایانی در موفقیت تحصیلی فرزندان می تواند داشته باشد.
● هر نكته دیگری كه به ذهن تان می رسد ...........
کنکور کارشناسی ارشد بسیار متفاوت تر از کنکور کارشناسی می باشد خصوصا در رشته کامپیوتر که تعداد سوالات کم و تعداد دروس زیاد است، "دقت" نقش مهمی را در موفقیت ایفا می کند. غلط نزدن را از همان ابتدا در کنکور های آزمایشی تمرین کنید (که اگر اینکار را در کنکور های آزمایشی انجام ندهید و بعضی تستها را حسی یا شانسی بزنید به هوای اینکه کنکور آزمایشی است ، مطمئن باشید که به اینکار عادت خواهید کرد و در خود کنکور نیز نا خواسته شانسی یا حسی پاسخ خواهید داد که این کار حتی برای یک سوال تمام زحماتتان را نقش بر آب خواهد کرد.)
در ضمن اگر درسی را خیلی خوب مطالعه کرده اید، مثل کنکور کارشناسی از خود انتظار درصد خیلی بالا نداشته باشید چه بسا نتوانید حتی یک سوال پاسخ دهید.( اگر سوالات سخت تر از حالت معمول باشند ، اعتماد به نفس بیش از حد ، باعث بیشتر غلط زدن خواهد شد.)
طبقه بندی: کنکور منابع و سرفصل و سولات ،  منابع کارشناسی ارشد،  عمومی، 
برچسب ها: مصاحبه با رتبه برتر گرایش سخت افزار در آزمون کارشناسی ارشد، رتبه های برتر گرایش سخت افزار در آزمون کارشناسی ارشد، آزمون کارشناسی ارشد، مصاحبه با رتبه برتر گرایش سخت افزار در کنکورکارشناسی ارشد،
دنبالک ها: منابع كنكور كارشناسی ارشد كامپیوتر (همه گرایش ها)،
ارسال توسط مدیریت سایت بانك فارسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
موضوع مورد علاقه ؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس