تبلیغات
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا - مصاف جودوكاران ایران با بهترین های دنیا
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا
بازی ، بازی موبایل جاوا ، بازی موبایل سونی اریکسون ، بازی موبایل نوکیا ، دانلود بازی موبایل سونی اریکسون ، دانلود بازی موبایل جا

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 17 شهریور 1389

به گزارش مهر ، توکیو مهد جودو دنیا بعد از نزدیک به نیم قرن یکبار دیگر میزبان بهترین‌های جودو در ضیافت قهرمانی جهان است. چشم بادامی‌ها که آخرین بار در سال 1958 میزبان این رقابت‌ها بوده‌اند، سخت در تلاشند تا ضمن برگزاری یک دوره رقابت‌های منظم و باشکوه، جام قهرمانی را در توکیو نگاه دارند.

اما ویژگی مهم و بارز این دوره از مسابقات جهانی حضور تمامی مدعیان و عنوانداران جهانی و المپیک است. به جرات می توان گفت که در هیچ دوره‌ای این تعداد مدال‌دار جهانی و المپیک کنار هم حضور نداشته‌اند و همین امر باعث شده تا غیبت جودوکاران پا به سن گذاشته‌ای چون "هیوزینگا" از مجارستان، "مونیتا" از ژاپن و "تمنوف" از روسیه به هیچ عنوان مورد توجه قرار نگیرد.

در این بین تیم ایران پس از حرف و حدیث‌های فراوان با پنج جودوکار در این دوره از رقابت‌ها به میدان خواهد رفت. تیمی که نه به آرش میراسماعیلی اعتماد کرد و نه فرصت را در اختیار سرلک قرار داد. بر اساس نتایجی که تیم ملی در سه رویداد رسمی تونس، مادرید و مسکو در چند ماه اخیر کسب کرده به جرات می توان گفت که نمی توان به کسب مدال در این میدان بزرگ توسط نفرات اعزامی به توکیو امیدوار بود.

در زیر نگاهی خواهیم داشت به آخرین وضعیت نفرات تیم ملی جودو ایران و مهمترین رقبای آنها در مسابقات جهانی توکیو:

مراسم قرعه کشتی ، امروز

رقابت‌های جودو قهرمانی جهان از فردا پنجشنبه 18 شهریورماه در توکیو آغاز می شود. در این دوره از مسابقات 792 جودوکار از 101 کشور جهان به مدت پنج روز به رقابت خواهند پرداخت. ساعت 14 امروز به وقت محلی مراسم قرعه کشی این مسابقات انجام خواهد شد و اعضای تیم ملی ایران رقبای خود را خواهند شناخت.

رودکی اولین نماینده ایران

اولین جودوکاری که از ایران روی تاتامی جهانی حاضر خواهد شد کسی نیست جز پرامیدترین عضو تیم اعزامی، محمد رضا رودکی. این جودوکار هفته قبل از ناحیه کف پا دچار آسیب دیدگی شد تا در آستانه مسابقات جهانی کادر فنی تیم ایران را نگران کند. 

در روز نخست این مسابقات فردا پنجشنبه رقابت‌های اوزان 100- و 100+ کیلوگرم برگزار می شود. تیم جودو کشورمان در وزن 100- کیلوگرم نماینده ندارد و در وزن 100+ کیلوگرم که با حضور 52 جودوکار برگزار می شود، محمدرضا رودکی تنها نماینده کشورمان خواهد بود.

سرشناس‌ترین جودوکار حاضر در این گروه 52 نفره کسی نیست جز "تدی رنر" جودوکار سیه چرده فرانسوی که در چند سال اخیر همه عناوین این وزن را به خود اختصاص داده و نفر اول رنکینگ جهانی است. "الشهابی" نفر دوم رنکینگ جهانی از مصر، "سوزوکی" و "کازاهیکو" هر دو از ژاپن که رده‌های سوم و چهارم بهترین‌های جهان را در اختیار دارند به همراه "عبدالله تنگریف" ازبک، "بوستانوف" روس و "کیو سو" پدیده جدید سنگین وزن کره ای‌ها از دیگر مدعیان این وزن و رقبای جدی رودکی هستند.

جمالی و اولین تجربه جهانی

جمعه 19 شهریورماه جودوکاران اوزان 90- و 81- کیلوگرم به روی تاتامی می روند. محمد جمالی از تیم ایران در وزن 81- کیلوگرم اولین تجربه خود را پشت سر خواهد گذاشت. در این وزن 81 جودوکار ثبت نام کرده‌اند. جمالی در مکان یکصد و شصت و سوم رنکینگ جهانی در حالی روی تاتامی جهانی حاضر می شود که "کیم جائه بوم" از کره جنوبی، "نیفانتوف" از روسیه، "چیلرهو" از برزیل، "سونگ دائه نام" از کره جنوبی، "ایوان بارتون" از انگلستان، "ماگمدوف" از روسیه، "فلاویو کانتو" از برزیل، "اوله بیچوف" از آلمان، "المونت" از هلند و "تسیکولار" از گرجستان به عنوان نفرات اول تا دهم رنکینگ جهانی که همگی دارای مدال‌های جهانی و المپیکی هستند در جمع این 81 نفر حضور دارند.

معلومات و ابهامات موجود

علی معلومات بعد از کسب مدال طلای قهرمانی آسیا در سال 2008 و مبارزات خوب در المپیک پکن، افولی فاحش داشته و در اغلب میدان‌هایی که شرکت کرده در همان دور مقدماتی حذف شده است. معلومات با تحمل شکست در میدان مختلف از مکان 39 رنکنیگ جهانی رفته رفته تا رده 99 پایین آمده است. وی روز شنبه 20 شهریورماه در روز سوم مسابقات جهانی در جمع جودوکاران وزن 73- کیلوگرم مبارزات خود را برگزار می کند. در این وزن نیز81 جودوکارحضور دارند.

در وزن 73- کیلوگرم نیز همه مدعیان حضور دارند. " وانگ کی چون" ، " بنک گوی من" هر دو از کره جنوبی،"ون تیچلت" از بلژیک، "آکی موتو" و "آوانو" هر دو از ژاپن، " عیسیوف" از روسیه نفرات اول تا ششم رده بندی بهترین‌های جهان در این دوره از پیکارهای جهانی حضور دارند.

غفار ؛ با تجربه‌ای در اولین میدان جهانی

محسن غفار یکشنبه 21 شهریورماه در روز چهارم رقابت‌های جودو قهرمانی جهان در وزن 66- کیلوگرم به میدان می رود. در این وزن 75 نفر حضور دارند.غفار در رنکینگ جهانی حضور ندارد. او سال‌هاست که در جودو ایران برای رسیدن به تیم ملی تلاش می کند و اکنون در آستانه 30 سالگی برای اولین بار به او اعتماد می شود. غفار هم مانند سایر اعضای تیم ایران کار دشواری مقابل بهترین‌های جهان پیش رو دارد."هاس باتار" مغول که در گوانگجو هم نماینده ما را تهدید خواهد کرد، مهمترین رقیب غفار در پیکارهای جهانی است. سایر نفرات دوم تا هشتم رنکینگ جهانی در این دوره از مسابقات شرکت خواهند داشت.

عدل کسروی خودی نشان می دهد

آخرین روز مسابقات جودو قهرمانی جهان دوشنبه بیست و دوم شهریورماه برگزار خواهد شد که در این روز 45 جودوکار حاضر در وزن آزاد رقابت‌های خود را برگزار خواهند کرد. در این وزن ایران دو نماینده دارد. شرایط رودکی که مشخص است اما سیامک عدل کسروی جودوکاری ناآشنا برای ماست. این جودوکار جوان به گفته مسئولان فدارسیون جودو زمانی عضو تیم نوجوانان ایران بوده و حالا در ژاپن هم درس می خواند و هم زیر نظر "تومیتا" تمرین می کند. وی عنوان سوم دانشجویان ژاپن را در اختیار دارد و باید ثابت کند بی دلیل نیست که مربیان تیم ملی که تنها راه حضور در تیم ملی را انتخابی می دانند، چگونه با کنار گذاشتن این اعتقاد خود به او اعتماد کرده‌اند.
 
رقابت‌های جودو قهرمانی جهان از فردا در توکیو آغاز خواهد شد و پس از پنج روز مبارزه سنگین و فشرده دوشنبه آینده خاتمه پیدا می کند.
طبقه بندی: خبر ورزشی، 
ارسال توسط مدیریت سایت بانك فارسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
موضوع مورد علاقه ؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس